Biodro trzaskające

biodroBiodro trzaskające to zespół charakterystycznych objawów, takich jak “przeskakiwanie” biodra oraz wydawanie przez nie podczas niektórych ruchów trzaskającego dźwięku. Ich przyczyną mogą być wady postawy, lub powstałe z innych przyczyn niedopasowanie tkanek miękkich do wystających elementów kostnych. Często objawy pojawiają się po wcześniejszych urazach biodra lub w wyniku przeciążenia podczas uprawiania niektórych sportów (np. baletu lub biegów długodystansowych).

W początkowych stadiach dolegliwości pacjenci nie odczuwają bólu, jedynie dyskomfort. Dopiero gdy ich stan pogarsza się i biodro zaczyna boleć, decydują się na wizytę u lekarza.

Leczenie trzaskającego biodra często nie jest konieczne. Jeśli nie powoduje odczuwalnego bólu, można funkcjonować z tą dolegliwością bez większych przeszkód w podejmowaniu codziennych czynności. W niektórych przypadkach zmniejszenie objawów może nastąpić po fizjoterapii, lub (rzadziej) niesteroidowych lekach przeciwzapalnych. Możliwe jest także leczenie operacyjne, wiąże się jednak ono z ryzykiem i nie zawsze jest wskazane.

Jeśli zauważasz u siebie wymienione wyżej objawy, skontaktuj się pod podanym niżej numerem telefonu. W prywatnej poradni ortopedycznej lek. Krzysztofa Wilczka we Wrocławiu Twój problem zostanie zdiagnozowany i udzielona zostanie Ci specjalistyczna pomoc.